Nie je žiadnou novinkou, že náš zovňajšok je len odrazom toho, čo prežívame vo svojom vnútri. Vlasy, nechty, pokožka a takpovediac celý zvyšok ľudskej schránky prežívajú naše životné radosti, ale aj trápenia s nami. A veruže sa to na nich aj podpíše, či už v kladnom alebo zápornom svetle. Aj to je jeden z dôvodov prečo sa v poslednej dobe čoraz viac ľudí snaží žiť zdravšie ako doposiaľ.

Trendu zdravého životného štýlu podľahla aj Amanda Chantal Bacon, ktorá by na Slovensku mohla pokojne vlastniť aj obchod s údeninami, ale v Hollywoode sa preslávila ako majiteľka a zakladateľka tzv. mesačného džúsu. Ten nepredáva len tak hocikde, ale má svoj vlastný bar, ktorý sa teší veľkej obľube širokého okolia. Samotná Amanda ide všetkým príkladom a okrem šťavnatého nápoja si naordinovala aj pomerne zaujímavú diétu. Potraviny, ktoré bežne konzumuje si nedáme len tak niekde v reštaurácii. Wellness guru Baconová popisuje svoj spôsob obživy ako alchýmiu rastlinného pôvodu. Revitalizáciou prostredníctvom potravín akými sú kurkuma, repa a podobne sa podľa nej dostáva krása z vnútra na povrch a naopak. Ak ste zvedaví na konkrétne recepty, pred necelým mesiacom vyšla kniha, ktorá ponúka na takmer 260 stranách skutočne bohatú inšpiráciu. Jeden, vhodný na komplexnú očistu dosiahneme zmiešaním nasledovných ingrediencií: kurkuma, cesnak, chilli, ružová soľ, jablčný ocot, šalotka a koriander. Ak vám spomínaná kombinácia príliš nevonia, nech nám je inšpiráciou výzor sympatickej Amandy. Veľa šťastia pri revitalizácii. Nezabúdajme ani na pravidelný pohyb a snahu o vnútorný pokoj.

Buď moderný – revitalizuj!

Zdroj: www.vogue.com
Foto: www.esteelauder.com

Podľahli ste aj vy trendu zdravého životného štýlu alebo dávate prednosť tradičným slovenským jedlám?

Autor

Ivana Viteková

Pozícia v Lofte: Redaktorka

Som študentkou posledného ročníka masmediálnej komunikácie. Mám 23 rokov, veľmi ma baví móda, fotografovanie, tanec, písanie a milujem dobré jedlo. Dúfam, že v blízkej budúcnosti sa mi podarí nájsť si...
Viac o autorovi

Newsletter

© PHOTOLOFT 2016 - 2019. All rights reserved. www.photoloft.sk | login icon 2 01

Použitie fotografií iba s pisomným súhlasom autora.