Vzdušná akrobacia nám ponúka rôzne možnosti vznášania sa dolu hlavou a ešte viac! Ako hlavní pomocníci tohto cvičenia sú kruh a šál. Jedno majú spoločné: musia byť veľmi dobre upevnené, aby nám zaistili čo najvyššiu mieru bezpečnosti. Na to sa používajú háky, napríklad ako na laná. Jeden uzatvorený hák musí byť vsadený v betónovom či kovovom strope a druhý je pripevnený na šále či kruhu.

vzdusna-akrobacia

Akrobacia na šáloch je funkčný tréning, ktorý vďaka 3D pohybu zapája svalstvo celého tela, rozvíja flexibilitu a pohyblivosť kĺbov.

Človek získa pružnosť a silu. Taktiež môže pomôcť pri problémoch s chrbticou, konkrétne so skoliózou.


Vysvetľuje Helenka Hadvigová, inštruktorka Ayfly v Sjufitness Piešťany. Je to komplexné cvičenie s prvkami yógy, akrobacie a strečingu. Tréning podporuje vylučovanie endorfínov v mozgu, čo spôsobuje okamžité zlepšenie dobrej nálady.

Je to jedinečné cvičenie, ktoré pomáha uľaviť ubolenému chrbtu. Nie je divu, že ľudia od nás odchádzajú vysmiati od ucha k uchu!


Teší sa Helenka. Čo potrebujete na toto cvičenie? Dôveru! Veriť sám sebe, inštruktorovi a šálu, ktorý vás drží.

vzdusna-akrobacia

Lietanie priestorom si môžete vyskúšať aj pomocou kruhu. Je to kovový nástroj, no keď ho roztočíte, dokážete získať ladnosť a šarm pohybu. Keďže na kruhu musíte mať neustále spevnené brušné svaly, je veľmi nápomocný na ich posilnenie. Ani sa nenazdáte a po pár hodinách si budete môcť všimnúť zmeny na svojom tele. Ruky, bruško i vaša flexibilita bude na úplne inej úrovni.

vzdusna-akrobacia

Foto: Michaela Rondošová

Čo to teda bude? Šál alebo kruh?

Autor

Michaela Rondošová

Pozícia v Lofte: Redaktorka

Som študentka, mám rada fotky, prírodu a zvieratá. Na móde sa mi páči, že nemusí byť len pekná. Je inšpirujúca aj povzbudzujúca, vie zaujať a občas je aj šialená.
...
Viac o autorovi

Newsletter

© PHOTOLOFT 2016 - 2019. All rights reserved. www.photoloft.sk | login icon 2 01

Použitie fotografií iba s pisomným súhlasom autora.