Keď som prvý krát začula slovo piloxing, vôbec som netušila, že ním budem tak nadšená, ako dnes som. Kombinácia tanca, boxu a pilatesu, ktorá sa väčšine ľudí zdá nemožná, je jedno z najobľúbenejších cvičení posledných mesiacov.

Toto dynamické cvičenie založila švédska tanečníčka a inštruktorka Viveca Jensen. Jej cieľom bolo posilniť ženy vo fitness cvičení po fyzickej i psychickej stránke. Piloxing spája najlepšie prvky boxu, pilatesu a tanca dokopy a tvorí jednotné intervalové cvičenie.

piloxing

Cvičí sa naboso, kvôli spáleniu maximálnych možných kalórií. Pri cvičení sa taktiež používajú špeciálne rukavice so záťažou. Tieto 250 gramové záťaže pomáhajú pri tvarovaní rúk počas cvičenia.

piloxing

Počas pravidelného cvičenia piloxingu môžete dosiahnuť zlepšenie v oblasti kardiovaskulárneho systému, vylepšiť si svoju schopnosť odolávať stresu, zlepšiť si držanie tela a svoju stabilitu, znížiť svoj pomer tukového tkaniva a ešte niekoľko ďalších vecí.

Viveca Jensen sa pri vzniku piloxingu riadila heslom: Sleek, Sexy, Powerfull čo v preklade znamená štíhla, sexy, silná. Táto koncepcia predstavuje celú podstatu ženskosti počas celého cvičenia a každá žena si tak buduje pozitívny obraz samej seba.

piloxing

Fotky: fitneass.com, moveshop.sk, uk.pinterest.com

Autor

Kristína Zelisková

Pozícia v Lofte: Redaktorka

Volám sa Kristína, mam 21 rokov a som rodená Bratislavčanka. Študujem mediálnu komunikáciu a som čistý extrovert, ktorý miluje knihy, filmy so superhrdinami a rap. Som neskutočne ukecaný typ človeka...
Viac o autorovi

Newsletter

© PHOTOLOFT 2016 - 2019. All rights reserved. www.photoloft.sk | login icon 2 01

Použitie fotografií iba s pisomným súhlasom autora.