Pozeráte sa do zrkadla a pripúšťate si, že to chce zmenu. Často sa stáva, že sa necítite dobre vo svojej vlastnej koži. Zrazu sa neviete napratať do svojich obľúbených nohavíc, čo vie pekne pokaziť deň. Nemáte na nič náladu a dobrý pocit zo samého seba stále klesá.

Vyberiete sa do posilňovne, kde vás motivácia veľmi rýchlo opúšťa. Máte pocit, že vás všetci sledujú a pýtate sa samej seba, ako sa tie stroje používajú. Tak si prinesiete domov aspoň ten stacionárny bicykel, ktorý však časom slúži ako vešiak na oblečenie.

No dnešný svet fitness nám ponúka viac než toto. Chcete vyskúšať cvičenie hrou aj keď máte viac než desať rokov? Dostať sa do kolektívu, ktorý sa podporuje a z tréningu odchádzate plná radosti? Visieť dole hlavou tri metre nad zemou a nemať pri tom strach?

Tak takéto cvičenia môžete nájsť v štúdiách už po celom Slovensku! Môžete si vybrať pole dance, vzdušnú akrobaciu na šáloch či kruhu. Yóga tiež môže byť zábava ak máte dobrého sparing partnera v podobe ACRO yógy.

Poďme si niektoré predstaviť:

Pole dance je cvičenie na vertikálnej tyči, ktoré posilňuje telo aj myseľ. Postupným tréningom budete omnoho silnejšia a flexibilnejšia. Nebojte sa niečoho nového. Je to veľmi náročný šport, pri ktorom sa však rozhodne nudiť nebudete. Ďalším pozitívom je, že zapadnete do kolektívu žien, ktoré majú rovnaký cieľ a navzájom sa podporujú.


Vzdušná akrobacia je tu pre tých, čo radi lietajú aspoň meter nad zemou. Môžete využívať šál, kruh, plachtičku a pre náročnejších je tu hrazda, ktorá visí na dvoch lanách.

Tieto cvičenia môžete praktizovať aj doma. No pred tým, než si objednáte tyč domov, vyskúšajte tréning v štúdiu, kde sa naučíte ako používať tieto pomôcky.

Nabudúce si o jednotlivých cvičeniach povieme viac.

Chceli by ste vyskúšať aspoň jedno z týchto cvičení?

Autor

Michaela Rondošová

Pozícia v Lofte: Redaktorka

Som študentka, mám rada fotky, prírodu a zvieratá. Na móde sa mi páči, že nemusí byť len pekná. Je inšpirujúca aj povzbudzujúca, vie zaujať a občas je aj šialená.
...
Viac o autorovi

Newsletter

© PHOTOLOFT 2016 - 2019. All rights reserved. www.photoloft.sk | login icon 2 01

Použitie fotografií iba s pisomným súhlasom autora.