Rozhodol som sa napísať o niečom, čo je podľa mna veľmi dôležité, no veľmi málo ľudí si to pripúšta či uvedomuje. Verím, že tento článok v niekom zapáli oheň, vstať a ísť si za svojim, nesedieť na riti a prizerať sa ako starne a život mu uteká pomedzi prsty. Odložiť klasické "urobím to zajtra", "dnes nemám čas", "keď budem mať viac peňazí", ...

Prečo je čas tak dôležitý v živote a pri dosahovaní toho čo chceme?

Zvyčajne to chodí veľmi jednoducho. Narodíme sa, sme deti, sme dorastenci a niekde po tomto období končíme so školou. Následne na to si nájdeme prácu, pracujeme, pracujeme a pracujeme asi do 65 roku. To je velká časť života! Preto je veľmi podstatné aby sme toto obdobie strávili niečim, čo robíme radi. Aby sme nečakali každý týždeň na piatok a nerobili prácu, ktorá nás nebaví len pre peniaze. Pretože keď raz tieto roky budú preč, budú preč navždy. Všetci dostaneme šancu žiť na tejto Zemi raz. A jedného dňa zomrieme. Čo a či sa niečo deje aj potom necháme na inú debatu. Tu a teraz máme jednu šancu, jediný pokus mať život aký chceme. Urobiť ho špeciálnym a zmysluplným.


Byť dieťaťom je ľahké a chodiť do školy tiež. Prvých asi 16 rokov života prežívame a chodíme do školy. Škola je ľahká. Je to ľahká hra nemeniaca sa dlhé roky. Nepoznám nikoho, kto by školu nedokončil ak naozaj nechcel. Túto hru vyhrávajú všetci čo sa tak rozhodnú. A čo život? Nie je ľahký, nemá žiadne pravidlá či postupy ako ho zvládnuť či žiť. Je o rizikách, príležitostiach, pádoch, porušovaní pravidiel, výhrach a podobne, čo však mnohí nikdy nezažijú, pretože v škole sa naučili poslušne sedieť, počúvať a žiť v istote bez toho, aby mali možnosť v budúcnosti naplniť svoje túžby a ciele.

Hneď po opustení školy sa takmer všetci sústredia na rýchle a krátkodobé zisky (výplatu). Nájsť si dobre platenú prácu, maximalizujú mesačný príjem z jednej práce, ktorá je nudná a na míle vzdialená práci o ktorej vždy snívali. Ale na čo? Na nový Iphone? Na iné materiálne veľmi "potrebné" predmety, zbytočnosti? Toto je čas, kedy by sme mali kontrolovať svoje myslenie, zmapovať príležitosti a vrhnúť sa do vecí s rizikom. Toto časové "okno" trvá len do založenia si rodiny a ovplyvní všetky nasledujúce roky života. Nie že by potom nebolo možné plniť si sny, no nič nás nebrzdí, nedrží pri zemi. Šťastie začína práve tu. Čas kedy treba objavovať svet, učiť sa konečne to čo nás skutočne zaujíma a vzdelávať sa v smeroch, ktoré nás naplnia. Čas kedy je až nevyhnutné skočiť po biznise o ktorom snívame, ísť s kamošmi do garáže a založiť hudobnú skupinu, toto je čas na risk! Život nie je to čo nám maminka s ocinkom povedali, mení sa každý deň, každú sekundu a deje sa v ňom omnoho viac ako si len dokážeš predstaviť.

Ak chceš niečo zme­niť, naj­dô­le­ži­tej­šie je začať a hneď.

Autor

Tomáš Figura

Pozícia v Lofte: CEO

Internetovým stránkam som sa začal venovať už pred vyše 10 (desiatimi) rokmi. Popri tom som zapichol nos aj do reklamy, marketingu, riadenia ľudí a managementu. Neznámou pre mňa nie je...
Viac o autorovi

Najčítanejšie v kategórii

Najnovšie v kategórii

Newsletter

© PHOTOLOFT 2016 - 2019. All rights reserved. www.photoloft.sk | login icon 2 01

Použitie fotografií iba s pisomným súhlasom autora.