Tak ako jej milované herecké postavy ako Hermiona Granger a Belle, aj Emma Watson miluje čítanie kníh. Miluje ho tak veľmi, že založila globálny, mesačný klub čitateľov feministických textov. Vytvorila tím pracovníkov, ktorí skrývajú knihy po celom svete, aby ich čitatelia mohli nájsť. Dokonca si raz vzala jeden rok „voľno“ od nakrúcania, aby mohla čo najviac čítať. Taktiež povolila každému sledovať jej rastúci zoznam prečítaných kníh. Nižšie nájdeš niektoré z jej obľúbených titulov.

The Shadow of the Wind od Carlos Ruiz Zafón

Počas propagovania filmu Harry Potter a Fénixov rád v roku 2007, povedala pre vydavateľstvo Scholastic, že to bola jej obľúbená kniha.

Women Who Run With Wolves od Clarissy Pinkola Estes

Myšlienky Estesovej sú starobylé ako aj úplne nové. Je to rozprávanie dávnych príbehov, ako spôsob návratu k “divoženstvu”, ktoré má v sebe každá žena, ale stratila ho. Emma odporúča túto knihu na marec/apríl 2017.

The Color Purple od Alice Walker

"Vyberám si tie práce, ktoré pokrývajú čo najviac z danej témy a sú zároveň rozmanité." napísala Emma na jej knižný klub vo februári 2016. "Počula som len skvelé ohlasy na túto knihu od osoby, ktorej dôverujem."

How to Be a Woman od Caitlin Moran

"Túto knihu som čítala počas letu z Londýna do New Yorku. Smiala som sa tak nahlas až plakala. Celé lietadlo, vrátane leteckej posádky, si muselo myslieť, že som sa zbláznila,“ napísala na svoju stránku v marci 2016.

Hunger Makes Me a Modern Girl od Carrie Brownstein

Emma odporučila túto knihu na júl/august 2016.

Mom & Me & Mom od Maya Angelou

"Táto kniha je čerešničkou na torte spisovateľskej a poetskej kariéry Angelouvej", napísala Emma vo svojej recenzii, keď odporučila túto knihu na november 2016.

His Dark Materials od Philip Pullman

Lyra Belacqua – hlavná postava tejto fantasy trilógie je Emmynou najobľúbenejšou ženskou rozprávkovou postavou ako napísala na svojom Twitteri v októbri 2015.

The Opposite of Loneliness od Marina Keegan

Túto knihu Emma spomínala vo februári 2015. "Musím Vám povedať o tejto knihe. Ak ste ju už čítali, povedzte mi, ktoré boli vaše obľúbené časti.“

Wild, Torch a Tiny Beautiful Things od Cheryl Strayed

“Netrvalo to ani tri týždne čo som doslova zhltla Torch, Tiny Beautiful Things, a Wild“, napísala Emma v januári 2015, ďakujúc autorke Cheryl Strayed a Reese Witherspoon, ktorá ju hrala vo filme Wild.

The Fault in Our Stars od John Green

“Bola som hore do 4 ráno aby som dočítala tvoju knihu,“ napísala Emma autorovi knihy v septembri 2013.

Zdroje: elle.com
Fotky: elle.com
Spracovanie článku: Dominika Srnánková

Ktorú z týchto kních by si skúsila ty?

NewsletterOn Screen Facebook Popup by Infofru

Sleduj náš fashion blog na Facebooku!

Close

© PHOTOLOFT 2016. ALL RIGHTS RESERVED. www.photoloft.sk | login icon 2 01

Použitie fotografií iba s pisomným súhlasom autora.