Veľká časť ženského pohlavia prepadne nakupovaniu v momente ako vstúpi do nákupného centra. Avšak prepadneme tomu rovnako aj v Amerike? Je to ten istý pocit radosti, zvedavosti a potreby odniesť si všetko? Pokračujte v čítaní a nájdite odpovede na tieto otázky.

Keď sa povie USA, ľuďom sa automaticky vybaví New York, čo je úplne prirodzené. Ikonickejšie ako Big Apple sú už len americké burgre. Toto veľkomesto nevyhralo len prvenstvo v našich hlavách, ale podľa viacerých rebríčkov, je aj najlepším miestom pre nakupovacie seansy.

Si pripravená nakupovať tak, ako by na tom závisel tvoj život? Potom si tu správne. Možnosti v New Yorku sú nekonečné.

nakupovanie v Amerike

Obsah

Prvá vec, ktorá zaručene vyráža dych je rôznorodosť obchodov. Urban Outfitters, Topshop, Bloomingdale's, Tj-Maxx, Necessary Clothing, American Eagle a mnoho mnoho ďalších. Nezáleží na tom, či si fashionista, ktorý prišiel uloviť niečo stylish alebo hľadáš ponožky s nápisom I <3 NY pre svoju babku, nájdeš sa tam.

Veľkosť

Veľké ? Obrovské. Takéto sú priestory určené na nakupovanie v NYC. Footlocker, kde vás do sveta tenisiek zavedú priamo dva dlhé eskalátory, Century 21, kde oddelenie s kabelkami je väčšie ako pozemok rodinného domu alebo Macy's, ktorý má viac poschodí ako tvoj panelák. Obrovské.

nakupovanie v Amerike

Atmosféra

Atmosféra v butikoch a nákupných centrách je jedinečná. Čo si pod tým predstaviť ? Prejde desať sekúnd po vstupe do niekoľko poschodového Forever 21 a zisťuješ, že tancuješ. Kombinácia veľkosti obchodu, hudby, vône, milého privítania zo strany personálu a sortimentu, nezanechá srdce žiadneho shopaholica chladným.

Dane

V Spojených štátoch je platba daní nastavená iným spôsobom ako doma na Slovensku. Rozdiel spočíva v tom, že daň nie je započítaná priamo v cene, ale pripočítava sa k sume až pri pokladni. Neplatí to tak bezpodmienečne všade a pre všetko. Pokiaľ nakupujete oblečenie v New Yorku, ktorého cena jedného kusu nepresiahne 110 $, neplatíte daň.

Na základe týchto bodov sa nakupovanie v New York City môže javiť ako sen . Zapojte však do rovnice hĺbku peňaženky, ženskú nerozhodnosť a veľmi jednoducho sa zo sna stáva nočná mora.

Fotky: ikmagazin.com

Čo by ste si doniesli z Ameriky vy ?

Autor

Lucia Štedlová

Pozícia v Lofte: Redaktorka

Veľa energie a úsmev je to, čo ma vystihuje. Som večný objavovateľ, milovník jedla a dobrodruh. Riadim sa mottom: „Čo je normálne, to je nudné!“ Moji najbližší radi pri opisovaní...
Viac o autorovi

Newsletter

© PHOTOLOFT 2016 - 2019. All rights reserved. www.photoloft.sk | login icon 2 01

Použitie fotografií iba s pisomným súhlasom autora.