Ak ste už podľahli aktuálnym trendom, pravdepodobne už vo vašej skrini visia šaty, či blúzky s volánmi, čipkou, alebo stojačikom – teda prvky z obdobia Viktoriánskej éry (1840 – 1900).

V rámci prípravy tohto príspevku som si cielene šla vyskúšať nejaké tie kúsky do obchodov.

Skončilo to pri prvej blúzke z H&M s obrovskými zvonovými plisovanými rukávmi, ktoré by mi trčali ešte aj spod kabáta, nehovoriac o ich nepraktickosti pri akejkoľvek činnosti.

Ako nosiť: Viktoriánsky štýl Ako nosiť: Viktoriánsky štýl

Avšak, v obchodoch nájdete oveľa väčšie množstvo podarených kúskov. Volány a čipky pôsobia veľmi žensky, dodajú vám eleganciu a šarm. Je len na vás či zvolíte volány veľké, alebo skôr decentné. Čipka je na blúzkach a šatách zapracovaná jemne, prevažne na rukávoch a v oblasti ramien, ale tak, aby už nezasahovala do dekoltu a neukazovala viac, než je potrebné. Kombinujeme už len s jednoduchými a čistými tvarmi a strihmi, nech nevyzeráme prekombinovane, alebo chaoticky a nech sú čipka, alebo volány dominantné.

Fotky: hm.com

Ak ste narazili aj vy na nejaký kúsok nad ktorým ste sa zasmiali, napíšte do komentára a podeľte sa s nami o svoju skúsenosť.

Autor

Michaela Bičkošová

Pozícia v Lofte: Outfit modelka, Redaktorka

Teším sa na všetkých čitateľov s ktorými sa budem stretávať prostredníctvom svojich príspevokov na blogu Photoloftu. Tak isto však budem rada ak vás uvidím a hlavne inšpirujem aj na svojom...
Viac o autorovi

Najčítanejšie v kategórii

Štýlovo na Vianoce

Štýlovo na Vianoce

Najnovšie v kategórii

Štýlovo na Vianoce

Štýlovo na Vianoce

Newsletter

© PHOTOLOFT 2016 - 2019. All rights reserved. www.photoloft.sk | login icon 2 01

Použitie fotografií iba s pisomným súhlasom autora.