Slovné spojenie udržateľná móda je všeobecne známe a stretávame sa s ním čoraz viac. Pretvárame staré kusy oblečenia, navštevujeme second-handy, recyklujeme bavlnu, uzatvárame kruh. Stačí to? Táto otázka visela vo vzduchu, kým sa enviromentálni aktivisti nerozhodli otvoriť kruh a pridať doň trochu plastu.

Parley for the Oceans x adidas

Skupina aktivistov, ktorí sa zaoberajú problematikou odpadových plastov v oceáne, vytvorila skutočne zaujímavý projekt. V spolupráci s celosvetovo známou značkou ADIDAS vytvorili limitovanú edíciu 50 ks dizajnovo inovatívnych tenisiek. INOVATÍVNE? ÁNO! Na výrobu bolo totiž použité tkanivo, ktoré je vytvorené z recyklovaných rybárskych sietí a vyzbieraného odpadového plastu v oblasti Maldivy. Ale žiaden strach, nenosíte plastové fľaše na nohách. Tkaniny, ktoré boli vyrobené z plastu, sú použité iba ako náhrada za syntetické tkanivo. Táto spolupráca ale nie je prvá. V minulosti sa už Parley for the Oceans spojilo so známym menom, a to konkrétne v kooperácii s Pharrellom.

Devoted To The Ocean

Pharrell x Raw for the Oceans

Spevák Pharrell Williams, ktorého hit HAPPY pozná takmer celý svet, sa usiluje o šťastie planéty nie len prostredníctvom hudby, ale aj pomocou jeho denimovej kolekcie. Na vytvorení tejto kolekcie sa okrem Pharrella podieľali aj G-Star RAW, Parley for the Oceans a Bionic Yarn. Rovnako ako pri spolupráci s ADIDAS, aj v tomto projekte ide v prvom rade o odstránenie plastového odpadu z oceánov. Výsledkom tejto kooperácie boli moderné kúsky oblečenia pre každodenné nosenie a odstránenie 10 ton plastov z oceánov, ktoré boli v kolekcii použité.

Devoted To The Ocean

DEVOCEAN

Devoted To The Ocean = DEVOCEAN. Táto firma je oddaná oceánu a bojuje proti plastovému odpadu rovnako, ako tie predchádzajúce. Aj v tomto prípade móda pomáha. Firma DEVOCEAN predáva pohodlné oblečenie s jednoduchým designom a rozkošným logom, ktoré napovedá, kam bude pomoc smerovať. Výťažok zo zisku je venovaný na záchranu morských korytnačiek, pre ktoré plastový odpad v oceánoch predstavuje nebezpečenstvo. Aktuálne táto firma pravidelne daruje 20% z ich čistého zisku pre FAU Marine Research Lab a neziskovú organizáciu Friends of Gumbo Limbo.

Devoted To The Ocean

Zdroje: dezeen.com, devotedtotheocean.com
Fotky: parley.tv, sydneymensstyle.com

Ktorý kúsok sa ti páči najviac?

Autor

Lucia Štedlová

Pozícia v Lofte: Redaktorka

Veľa energie a úsmev je to, čo ma vystihuje. Som večný objavovateľ, milovník jedla a dobrodruh. Riadim sa mottom: „Čo je normálne, to je nudné!“ Moji najbližší radi pri opisovaní...
Viac o autorovi

Najčítanejšie v kategórii

Najnovšie v kategórii

Newsletter

© PHOTOLOFT 2016 - 2019. All rights reserved. www.photoloft.sk | login icon 2 01

Použitie fotografií iba s pisomným súhlasom autora.