Na tetovanie sa dá nahliadať viacerými spôsobmi. Pre niekoho je to len štýlový trendy doplnok, iní si nechávajú tetovať na kožu spomienky a obrázkom na tele pripisujú špeciálny význam. Tetovanie môže byť okrem iného chápané aj ako spôsob umenia. Takýto obraz vám ale nebude visieť doma na stene, počítajte s tým, že bude chodiť všade s vami.

Ako zaručiť, že tatérske dielo bude originál vytvorený vám na mieru? Za kvalitným a jedinečným tetovaním netreba cestovať ďaleko. Presvedčí vás o tom prvá časť z ukážky tvorby mladých slovenských tatérok. Zabudnite na pierka, vtáčiky a symboly nekonečna a pozrite sa, čo ponúka domáca scéna.

Adine tetovačky v Rooster Tattoo

Keď nemaľuje, tak tetuje a keď netetuje, tak maľuje. Andrea vyštudovala maľbu na VŠVU v Bratislave a svoj výtvarný talent vkladá aj do tetovaní. Tetovať začala pred štyrmi rokmi popri škole, profesionálne tetuje od roku 2014 v bratislavskom štúdiu Rooster Tattoo. Každé tetovanie je unikátne, Aďa sa snaží navrhovať motívy tetovania na mieru: “Robím vlastné návrhy na základe podkladov, ktoré mi poskytnú zákazníci. Návrh tvorím a upravujem na sedení spoločne s nimi.” Jej tetovania majú folklórny nádych, inšpiruje sa motívmi tradičných ľudových výšiviek. Okrem toho experimentuje s tvarmi, farbami a líniami. Jej tetovania pripomínajú ťahy štetcom alebo ceruzou. Ak sa chcete k Adi objednať, nezabúdajte, že sa okrem tetovania venuje aj maľbe, a preto objednáva nárazovo, približne raz za tri mesiace.

Viac z jej tvorby: Adine tetovačky

Adine tetovačky Adine tetovačky Adine tetovačky Adine tetovačky

Fotky: archív Adi

Pavla z PoppyTattoo

Tatérka Pavla vás privíta vo svojom novootvorenom štúdiu PoppyTattoo, ktoré sídli v bratislavskom Starom Meste: „Tetovaniu sa venujem takmer desať rokov, v podstate už od strednej školy.“ Jej tvorba je rozmanitá, oko pozorovateľa zaujme predovšetkým farebnosť jej návrhov. Pavla sa venuje prevažne rastlinným a zvieracím motívom, kde vyniká jej práca s organickými líniami. Jednoduché tetovania doplňuje efektom akvarelových farieb a nie je jej cudzia ani technika tetovania bodkami tzv. dotwork. Tetuje výhradne svoju tvorbu a je natoľko populárna, že si u nej na termín počkáte aj niekoľko mesiacov. „Mám viac ženskej klientely, pretože moje motívy pôsobia jemne, aj keď sa poslednou dobou snažím zvážnieť,“ odpovedá s úsmevom na našu otázku ohľadom návštevnosti štúdia. Mimochodom, v PoppyTattoo sa nemusíte dať len potetovať! Nie, nehovorím o piercingu, ale o kurze tetovania, ktoré štúdio organizuje.

Pavlu nájdete na Facebooku tu: PoppyTattoo

PoppyTattoo PoppyTattoo PoppyTattoo PoppyTattoo

Fotky: archív Pavly

Bambi a jej tattooart

Ďalšiu šikovnú tatérku s umeleckým menom Bambi, nájdete priamo pod Tatrami, v centre Popradu na námestí. Pri pohľade na jej portfólio by ste určite nepovedali, že sa tetovaniu venuje len tri roky. Na otázku, či tetuje len svoje návrhy priznáva, že tetuje aj obrázky, ktoré jej donesú zákazníci:„Vždy si ich ale poupravím po svojom.“ Na veľké tetovania odporúča objednať sa aj tri mesiace dopredu. „Ťažko povedať ako dlho sa u mňa čaká na termín. Dosť to záleží od ročného obdobia. V lete sa necháva tetovať menej ľudí, to znamená, že sa zákazník dočká termínu skôr ako v zimnom období.” Bambi má neskutočnú trpezlivosť a pevnú ruku. Štruktúry v návrhoch a detaily ako perie a srsť sú v jej tetovaniach precízne vypracované, rovnako ako obrazce vytvorené pomocou techniky dotwork. Niektoré diela dopĺňa vhodne zvolenými farbami, ktoré ich oživia. V jej portfóliu nájdete zvieracie motívy, najčastejšie vtáky, psovité a mačkovité šelmy ale aj kvetiny a populárne mandaly:„Robím skôr jemnejšie, ženské tetovania, preto ku mne chodí o niečo viac žien ako mužov.

Bambi na Facebooku tu: BAMBI - tattoo/art

BAMBI - tattoo/art BAMBI - tattoo/art BAMBI - tattoo/art BAMBI - tattoo/art

Fotky: archív Bambi

Ak vám tu chýba “tá vaša”, nezúfajte, o týždeň je tu druhá časť s ďalšími talentovanými dievčatami.

Máte tetovanie alebo len uvažujete o nejakom? Ktorá tatérka vás svojou tvorbou najviac zaujala?

Autor

Kat Gotzmannova

Pozícia v Lofte: Redaktorka

Na svet sa najradšej pozerá cez hľadáčik fotoaparátu a keď nefotí, tak sa pokúša o písanie. Má rada lokálnu tvorbu a dizajn. Zaujíma sa o súčasnú kultúru a módu vníma...
Viac o autorovi

Newsletter

© PHOTOLOFT 2016 - 2019. All rights reserved. www.photoloft.sk | login icon 2 01

Použitie fotografií iba s pisomným súhlasom autora.