Cestovanie bez eura v peňaženke? Áno, je to možné! Dôležité je využiť to, čo je nám ponúkané a nebáť sa požiadať o pomoc. Ak však nie zadarmo, stále je tu možnosť cestovať veľmi lacno. Máme k dispozícií široké spektrum príležitostí a možností, ktoré nám okrem nových zážitkov môžu priniesť aj množstvo nových priateľov a nadobudnúť cestovateľské skúsenosti. Či už si študent, pracujúci človek alebo dôchodca, chceš vidieť slávnu Eiffelovu vežu, navštíviť krajinu tulipánov alebo pretancovať noc na tradičnom karnevale v Riu, tu sa dozvieš zopár rád ako ušetriť na cestovaní, či ubytovaní v zahraničí.

cestovanie blog

Bla-bla car

Bla bla car ti ponúka alternatívnu možnosť ako sa dostať do cieľa. Spája ľudí, ktorí majú rovnakú cestu a šetrí peniaze. Okrem zdieľaných nákladov, získavate možnosť pohodlnejšej prepravy a za veľký benefit považujem aj získanie nových kontaktov. Tí odvážnejší môžu skúsiť šťastie a prepravovať sa stopom. Dôležité však je cestu si vopred premyslieť a naplánovať.

blablacar.com

cestovanie blog

Couchsurfing

Couchsurfing je možnosť bezplatného ubytovania sa u domácich v zahraničí. Hostiteľ vám bezplatne ponúka strechu nad hlavou. Najväčším pozitívom, okrem možnosti ubytovania sa zadarmo, je samozrejme aj príležitosť spoznať kultúru, zvyky a tradície, priamo od miestnych. Títo ľudia vám často ponúkajú viac ako len možnosť vyspať sa v ich príbytkoch. S hostiteľom strávite počas vášho výletu veľa času, preto je dôležité vybrať si niekoho, kto vás zaujme. Je zvykom priniesť do domácnosti nejaký predmet typický pre vašu krajinu, alebo darček, ktorým dáte najavo ako si vážite pohostinnosť hostiteľa.

couchsurfing.com

cestovanie blog

Airbnb

V prípade Airbnb už budete potrebovať nejaké financie. Môžete sa tu opäť dohodnúť s miestnym, ktorý vám za prijateľnú cenu prenechá na bývanie izbu, byt alebo dom. V tomto prípade je už odlišný spôsob trávenia času ako pri couchsurfingu. Majiteľ vám nechá priestor a vy si za možnosť prebývania platíte, no poväčšine je cena stále nižšia ako v hoteloch.

airbnb.com

Fotky: instagram.com, welovewanderlust.wordpress.com

Tak čo, už sa rozhodujete, ktorú krajinu navštívite?

Autor

Jana Pírová

Pozícia v Lofte: Redaktorka

Som veselá/živá študentka, rada získavam nové obzory, skúsenosti a znalosti. Obľubujem varenie, čítam, cestujem, píšem. Mám rada dlhé prechádzky a zmysluplné rozhovory. A verím, že každý z nás je tu...
Viac o autorovi

Najčítanejšie v kategórii

Najnovšie v kategórii

Newsletter

© PHOTOLOFT 2016 - 2019. All rights reserved. www.photoloft.sk | login icon 2 01

Použitie fotografií iba s pisomným súhlasom autora.