December so sebou priniesol potrebu sa zachumlať do teplej deky s horúcim čajom alebo čokoládou v ruke a nevyliezť z domu pokiaľ to nie je úplne nevyhnutné. Pokiaľ radi trávite čas aj mimo domu ale zima vás von neláka, mali by ste navštíviť kino a pozrieť si dobrý film. S filmami sa v poslednej dobe v kinách roztrhalo vrece, takže určite je z čoho vyberať. Ak chcete vedieť, ktoré sa oplatí vidieť čítajte ďalej.

Pokiaľ ste vo veku od 18 do 26 rokov a zachytila vás v detstve Harry Potter mánia mali by ste si v kine pozrieť ďalší skvelý počin, ktorého autorkou je Joanne K. Rowling. Jej kniha Fantastické zvery a ich výskyt dostala filmovú podobu a David Yates, ktorý film režíroval si dal naozaj záležať.

Dej sa odohráva v New Yorku, čo je oproti Harrymu zaujímavá zmena, a všetko má na svedomí jeden Angličan. Newt Scamander je mladý čarodejník, ktorý má záľubu v zázračných tvoroch a s láskou si ich nosí v čarovnom kufri. Hneď na úvod to má jeden háčik – v New Yorku je ich chov zakázaný. Jeho cestu skríži nečarodejník alebo mukel a jedna suspendovaná aurora. Dej vyzerá jednoducho ale nakoniec ho zamotá útok zvláštneho stvorenia, ktoré nevie ovládať ani Newt.


Pokiaľ ste teda fanúšikmi kúziel a milujete Harryho tak ako ja, tento film je pre vás to pravé.

Druhý film, ktorý sa podľa mňa oplatí vidieť je trochu z iného súdka. Film má na svedomí Studio Marvel a ak ste pravý komixový fanúšik tak viete, že reč je o filme Dr. Strange. Režisér Scott Derrickson a skvelé herecké obsadenie pridáva filmu veľké plus.

Dr. Stephen Strange – svetoznámy neurochirurg príde pri vážnej autonehode o jeho najcennejšiu schopnosť. Používať ruky. Skúša sa uzdraviť klasickými spôsobmi avšak neuspeje a rozhodne sa pomoc hľadať inde. Na mystickom mieste Kamar – Taj zistí, že na svete neexistuje len jedna realita a nie všetko je také ako vyzerá. Naučí sa ovládať čary a bude čeliť temným silám zla. Rozhodne sa vrátiť späť ako uznávaný a bohatý doktor alebo bude ochraňovať svet ako najmocnejší čarodej na svete?


Myslím, že fanúšikovia akcie a sci-fi filmov si s týmto výberom chuť určite nepokazia, práve naopak. Stanú sa z nich marvel positive ľudia.

Tretí film, ktorý som vybrala má československé obsadenie. Príbeh o českom horolezcovi Josefovi Smítkovi, ktorého si zahral Vavřinec Hradílek, je natočený podľa skutočnej udalosti a to je niečo čo ja na filmoch milujem. Ak ste na tom rovnako je film Vtedy v ráji pre vás to pravé.

Dej sa odohráva vo fašistickom štáte. Dvaja priatelia, ktorých spojila láska k horolezectvu a rozdelila ich láska k žene. Jeden z nich sa stal rebelom, druhý prívržencom fašizmu. Josef Smítka sa nikdy nesklonil pred okupačnou mocou. Miesto toho aby narukoval tak sa skryl v skalách a posunul tak hranice svojho života.

Keď máte radi vojnové príbehy, späté z láskou a podľa skutočnosti nie je treba váhať. Tento film vo vás zanechá skutočne silný zážitok.

Dúfam, že som vás aspoň trochu inšpirovala a budem rada ak sa vám filmy budú páčiť aspoň tak ako mne.

Videli ste už niektorý?

Autor

Kristína Zelisková

Pozícia v Lofte: Redaktorka

Volám sa Kristína, mam 21 rokov a som rodená Bratislavčanka. Študujem mediálnu komunikáciu a som čistý extrovert, ktorý miluje knihy, filmy so superhrdinami a rap. Som neskutočne ukecaný typ človeka...
Viac o autorovi

Najčítanejšie v kategórii

Najnovšie v kategórii

Newsletter

© PHOTOLOFT 2016 - 2019. All rights reserved. www.photoloft.sk | login icon 2 01

Použitie fotografií iba s pisomným súhlasom autora.