Sedím v bare pred mojim tabletom a premýšľam nad tým čo napísať do prvého Photoloft editoriálu aby to malo cveng. Moja denná práca, ktorá ma živí, je za mnou a čakám kedy začne druhá práca, ktorá ma neživí ale je mojim najväčším koníčkom a vášňou. O pár dní október vystrieda september. Počasie sa tiež mení. Photoloft vstupuje do jednej zo svojich mnohých etáp na jeho ceste za slávou.

A tak téma prišla akosi sama. Všetko je v tomto momente, v týchto dňoch akoby na hrane. Keď čítate tieto riadky, zrejme už tušíte o čo ide, že sme spustili náš vlastný blog, ktorý chceme použiť ako nástroj aby sme vás informovali o všetkom čo sa deje vo svete módy, technológií, fotografie a mnoho iného. Aj my sme na rozmedzí s pocitmi, ako sa náš blog ujme, ako ho prijmete vy. Ako to celé dopadne.

September bol, angličania majú pre to krásny výraz – eventful, inak povedané, plný udalostí. Neušli sa nám všetky ale tie najdôležitejše pre nás sme stihli. Najprv to bol Burzoblšák v bratislavskej mestske časti Ružinov, kde sme stálicami a vždy radi vidíme známe tváre, dobré jedlo a zaujímavé kúsky oblečenia na jednom mieste.

Druhou akciou bola Sashe v Tržnici, trh s oblečením, ktorý zastrešovala jedna téma a to moderný folklór, ktorý je narastajúcim hitom posledných rokov. Na výber bolo toho naozaj neúrekom, od ručne robených kvetinových čeleniek cez šperky, šaty, tašky až po ručne robenú keramiku.

Záverečnou akciou pre nás bola Milujem RETRO v KC Dunaj, na ktorej fotíme už štvrtý rok. Tento fakt sa mi úplnou náhodou podarilo zistiť keď som prezeral svoj súkromný LinkedIn profil. Každý druhý mesiac (okrem letných mesiacov) iná stena na fotenie, jedna lepšia ako tá druhá, vždy veľa nových úsmevov a sem tam aj starí známi. Po toľkých rokoch sa tu človek cíti ako na návšteve u svojej vzdialenej rodiny.

Ako každý rok, svoje miesto si našla aj udalosť, ktorá je najužšie sledovaná Android fanúšikmi aby mohli každoročne porovnať v čom všetkom Apple so svojimi telefónmi a tabletmi zaostáva za zvyškom stáda. Pre nás to ale znamená veľa, pretože konečne sme sa dostali k foteniu do RAW, o čom si ale povieme viac v osobitnom článku. Bravó, Apple, s riadnym omeškaním ale predsa.

Je toho veľa čo by sme vám chceli povedať ale nebudeme pokúšať šťastie, tento editorial je dlhý už sám o sebe. Máte sa na čo tešiť. Koniec roka je ešte hodný kus za dverami ale pre nás vznikajú nové začiatky každým dňom. Kým budeme pripíjať na nový rok, uvidíte ešte veľa kvalitných záberov a článkov, vyhotovených pre vás, s láskou k tomu čo robíme. Pretože radi robíme veci najlepšie ako je to len možné.

Autor

Martin Húbek

Pozícia v Lofte: CEO, fotograf

Som človek, ktorý miluje umenie a zo všetkých jeho odvetví mi najviac imponuje fotografia, ktorej sa venujem už dlhé roky, či už digitálne alebo v analógovej (filmovej) podobe. Natáčať a...
Viac o autorovi

Najčítanejšie v kategórii

Editoriál Október 2016

Editoriál Október 2016

Najnovšie v kategórii

Editoriál Október 2016

Editoriál Október 2016

Newsletter

© PHOTOLOFT 2016 - 2019. All rights reserved. www.photoloft.sk | login icon 2 01

Použitie fotografií iba s pisomným súhlasom autora.