Pamätám si, že ako dievča som milovala voľné strihy nohavíc. Keď všetky moje spolužiačky blažene vzdychali nad novými skinny džínsami, ja som radšej pokukovala po niečom menej priliehavom. Avšak postupom času si obtiahnuté rifle našli cestu aj ku mne a teraz zaberajú podstatnú časť môjho šatníka. Väčšina žien obľubuje tento typ riflí hlavne preto, že sa dajú zladiť takmer s hocičím, sú praktické a v neposlednom rade – krásne tvarujú postavu.

No doba sa posúva dopredu a je samozrejmé, že jeden strih džínsov nestačí. To čo je pekné vnímame inak ako kedysi. Dnes sa veľa módnych návrhárov snaží okrem estetickej stránky klásť dôraz aj na pohodlie. Obtiahnuté typy nohavíc pomaly padajú do tieňa pohodlnejších, voľnejších a výraznejších typov. Týchto 5 strihov dokazuje, že táto jeseň naozaj potrebuje viac ako len skinny.

  • 1. Boyfriend strih

Už dlhšie známy rovný strih džínsov, ktorý zvýrazňuje rovnosť a dĺžku nôh. Vďaka voľnejšiemu strihu sa vyznačujú pohodlnosťou a nedbalou eleganciou. Pôsobia jemne drzo, ale zároveň žensky.

Ako ich nosiť?
Na všetky spôsoby. Neformálne s tričkom, alebo elegantne k saku a k lodičkám.

  • 2. Zrekonštruovaný vintage

Tento strih vznikol v snahe vytvoriť „kultový“ typ džínsov. Francúzska značka Vêtements zobrala dvoje rifle od značky Levi's, ktoré rozpolila a následne zošila a vytvorila tak veľký fenomén. Akonáhle prerazili do obchodov, múza francúzskeho streetstylu Camille Charrière si okamžite zakúpila jeden pár. Takto „zostavené“ rifle spájajú vintage s aktuálnymi modernými prvkami.

Ako ich nosiť?
Tieto rifle sami o sebe pútajú dostatočnú pozornosť, takže si nemusíte robiť starosti s vrchnou polovicou outfitu. Nič nepokazíte obyčajným tričkom, či mikinou.

  • 3. Osemdesiate roky

Charakteristické prvky pre tento strih sú vysoký pás, zúžené členky, ovinuté alebo skrátené, vyrobené z tvrdšej rifľoviny. Inšpirované sú osemdesiatymi a deväťdesiatymi rokmi. Výhodou je, že ich nemusíte kupovať – stačí sa pohrabať mame v šatníku.

Ako ich nosiť?
Ideálna cesta je zastrčený rolák alebo košeľa – zvýrazníte tak vysoký pás.

  • 4. Skrátené zvony

Tento typ je priliehavý vo vrchnej polovici a v spodnej sa mierne rozširuje. Nejedná sa však o klasické zvonové nohavice, tieto sú skrátené pri členku.

Ako ich nosiť?
V tomto prípade sa dôraz kladie na členok, ktorý si zaručene pýta podpätky. Doladiť to môžete obtiahnutým topom a dlhším kabátom.

  • 5. Jedinečné

A cenu za najaktuálnejší trend tejto jesene dostávajú džínsy, v ktorých sa môže nájsť naozaj každý. Zdobené sú rôznymi vzormi, nášivkami, či nažehľovačkami. Ak potrebujete vyjadriť čokoľvek, tieto rifle to určite povedia za vás.

Ako ich nosiť?
S týmto výrazným kúskom si takisto nemusíte lámať hlavu, zbytok stačí poňať jednoducho. Pánske tričko alebo košeľa dodá vášmu outfitu ten správny balans.

Zdroj: elleuk.com
Fotky: elleuk.com

Aký strih džínsov preferujete?

Autor

Dominika Surovčíková

Pozícia v Lofte: Redaktorka

Bláznivá, mierne ironická milovníčka zábavy, literatúry, tvorivého písania, mačiek a predovšetkým módy. Móda ma očarila najmä tým, že je zároveň globálna, aj osobitá. Štýl považujem za zrkadlo povahy a názorov...
Viac o autorovi

Najčítanejšie v kategórii

Štýlovo na Vianoce

Štýlovo na Vianoce

Najnovšie v kategórii

Štýlovo na Vianoce

Štýlovo na Vianoce

Newsletter

© PHOTOLOFT 2016 - 2019. All rights reserved. www.photoloft.sk | login icon 2 01

Použitie fotografií iba s pisomným súhlasom autora.