Dňa 26.09. – 29.09. 2016 sa v znamení jesenného nádychu uskutočnili Bratislavské módne dni, kde svoje modely predstavili nielen domáci, ale aj zahraniční dizajnéri. Medzi nimi sú známe osobnosti ako Jana Pištejová, Zuzana Haková, La Rena, Lukáš Kimlička, ale i česká návrhárka Taťána Kováriková.

Miestom prezentácie domácich a zahraničných modelov sa stala Industriálna Refinery Gallery a stredoveký goticko-renesančný bývalý kostol Klarisiek. Každý deň predviedli svetoznámi návrhári svoje kolekcie, ktoré sa niesli v talianskom štýle. Azda najznámejšiu značku, ktorú bolo možné vidieť bola Fracomina, ktorá sa niesla v duchu elegancie a jednoduchosti.

Fracomina je talianskou módnou značkou, ktorá priniesla do sveta módy jednoduchosť hlavne v štýle, v ktorom sa každá žena, či už v práci alebo vo voľnom čase, cíti pohodlne, preto môžeme povedať, že prvý deň sa niesol v znamení voľného štýlu.

Druhý deň priniesol farebné módne kúsky, medzi ktoré prevládali kabátiky, kožušiny a iné. Nezaháľali ani pastelové tóny kolekcie , ktorými očarila porotou mladá návrhárka Veronika Kopálová . Na fotke môžeme vidieť ako sa dokonale s nimi pohrala a dostala nás ich svojou kreativitou a hravosťou.

Nechýbali ani večerné róby, ktoré sa dokonale hodia na ples alebo iné spoločenské podujatia. Ohúrila nás nimi známa módna návrhárka Jana Pištejová, ktoré nám predstavila posledný deň na BMD 2016.

Všetky dni boli niečím výnimočné, či už svojou eleganciou, hravosťou alebo kreativitou známych módnych návrhárov. Verejnosti ukázali v sebe svoj skrytý talent ale hlavne aj to, čo slovenská a zahraničná móda ponúka.

Zdroj: zenskyweb.sk
Fotky: zenskyweb.sk

Obliekli by ste si takéto krásne kúsky od módnych návrhárov?

Autor

Ing. Adriana Martošová

Pozícia v Lofte: Redaktorka

Zábavná, energická, optimistická žena s úsmevom realistky. Baví ma móda a keďže som rok robila v tejto brandži tak naďalej by som sa jej chcela venovať. Rada čítam články o...
Viac o autorovi

Newsletter

© PHOTOLOFT 2016 - 2019. All rights reserved. www.photoloft.sk | login icon 2 01

Použitie fotografií iba s pisomným súhlasom autora.