Športový štýl určite nie je novinkou na svetových prehliadkových mólach, návrhári v New Yorku sa s ním popasovali už mnoho sezón dozadu, avšak Európe trvalo trošku dlhšie prijať tento trend.

Versace a Max Mara si podmanili milánske prehliadkové móla prvkami športového štýlu zasadenými do svojich kolekcií. O tom, že ani Paríž nie je imúnny voči tomuto trendu nás presvedčil legendárny návrhár John Galliano. Na parížskom Fashion Weeku predviedol kolekciu na jar 2017 pre Maison Margiela. Galliano sa preslávil svojim osobitým štýlom a ani tieto návrhy neboli výnimkou. Šaty pripomínajúce neoprénové plavky, sukne vyzerajúce ako uteráky, športové bundy vyrobené z nylonu, ale aj iných látok, ako napríklad semišu, boli iba začiatok. Vrcholom celej prehliadky bol model oblečený v ružovom pletenom body a v svetri rovnakej farby, podčiarknutý čiernym opaskom a modro-zelenou podložkou na jogu, ktorá ladila s farbou rúžu. Brooklynský obľúbený doplnok, jogová podložka, urobil na parížskom Fashion Weeku veľký debut. Outfity boli zladené s rôznymi netradičnými doplnkami – slúchadlami s mikrofónom, rozprávkovými ušami, plávacími čiapkami a robustnými gumovými topánkami.

Možno je načase odviazať sa a pri ďalšej návšteve hodiny jogy prehodnotiť vzorové legíny a športové podprsenky. A keby sa vás niekto pýtal na váš nový look, povedzte, že to schválil Margiela.

Zdroj: vogue.com, fashionista.com, elleuk.com
Fotky: fashionista.com, elleuk.com

Patrí podľa vás John Galliano medzi najlepších svetových módnych návrhárov súčasnosti?

Autor

Dominika Surovčíková

Pozícia v Lofte: Redaktorka

Bláznivá, mierne ironická milovníčka zábavy, literatúry, tvorivého písania, mačiek a predovšetkým módy. Móda ma očarila najmä tým, že je zároveň globálna, aj osobitá. Štýl považujem za zrkadlo povahy a názorov...
Viac o autorovi

Newsletter

© PHOTOLOFT 2016 - 2019. All rights reserved. www.photoloft.sk | login icon 2 01

Použitie fotografií iba s pisomným súhlasom autora.